DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POZNANIA
SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH W SZACHACH

24 stycznia 2014 r. rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Poznania Szkół Gimnazjalnych w szachach - GIMNAZJADA . W turnieju zagrało 10 drużyn, w każdej wyst±piło po 4 zawodników. Nasza szkołę reprezentowali : Mateusz Grze¶kowiak, Oskar Ziemniak, Adam Stawecki wszyscy z klasy II B, oraz Ola Pietrzak z kl. II A. Taka sama drużyna przed rokiem zajęła 7 miejsce, w tym roku liczyli¶my na utrzymanie tej dobrej pozycji. Okazało się że udało się poprawić miejsce i ostatecznie po 7 rundach z których 4 wygrali¶my, 1 zremisowali¶my i 2 przegrali¶my nasza szkoła z 9 punktami zajęła dla sportowców najgorsze miejsce tuż za podium czyli 4. Do trzeciego zabrakło tylko 1,5 małego punktu - 1 wygranej i 1 remisu. Indywidualnie najlepiej zagrał Oskar z 5 punktami został sklasyfikowany na 9 miejscu, a Adam na 14 z 4 punktami na 48 graj±cych szachistów.